Cinnamon

West Kent Sunday Football League
Fixtures and Referee Appointments - August 9th and 16th 2020

updated 10th August - all WKSFL fixtures are cancelled.
Friendly fixtures and results as supplied by clubs


CLUB CONTACTS AND GROUND LOCATIONS   REFEREE CONTACT DETAILS

All matches kick off at 1030am unless otherwise stated

FIXTURE SECRETARY: IAN SCOTT 01892 862399                   REFEREES SECRETARY: ANDREW NEWMAN 07770 945963


TEXT RESULTS TO : 07770 945963 before 1600hrs RESULTS NORMALLY PUBLISHED HERE 1000am ON MONDAYS

West Kent Sunday Football League Fixtures
Sunday 9th and 16th August 2020

Clubs - please always check with the fixtures secretary before telling your players there is no game!
Players - check with your club before assuming there is no game!

SUNDAY AUGUST 9th








WKSFL Intermediate Cup




First Round

Ground



Referee

TW Ridgewaye
v

Charcott Yew Tree lane


Dan Tornbom




Second Round





AFC Valour
v

Ticehurst Village Club East Peckham Rec


Frank Mielack

WKSFL Junior Cup




First Round Group A

Ground



Referee

Insulators Reserves

v

Yalding & Laddingford
Memorial Ground, Paddock Wood


Ricky Riddall

WKSFL Junior Cup




First Round Group B

Ground



Referee

Paddock Wood

v

TW Ridgewaye Reserves
Elm Tree Ground


Ben Cooper

Friendly





Ground



Referee

AFC Borough

v

AFC Valour
Goldsmith's


TBA
Brenchley
1
v
4
Dunton Green




Goudhurst United
Will Mantle
1
v
2
Sedlescombe Rangers
own goal, Alvin Scott
Chequer Field


TBA
Insulators
1
v
2
Yalding & Laddingford
Jacob Lambert, Billy Dunn
Unknown


Unknown
Paddock Wood
Alex Chaplin (2), Alex Emery,
Rob Montandon

4
v
3
Petts Wood Old Boys
Green Lane


Unknown
Simla

v

The Albion (Gravesend)
Five Oak Green


Mark Wilson
WEDNESDAY AUGUST 12th








Friendly





Ground



Referee

Dunton Green
0
v
4
Yalding & Laddingford
Owen Warner, Dave Williams
Louis Meyer, Marc Faulkner

Dunton Green Rec (evening ko)


TBA
SUNDAY AUGUST 16th







WKSFL Senior Cup




Second Round

Ground



Referee

Armada

v

Royal Oak
Mascall's Academy (3G)


Max Sollis
Simla

v

Dormansland Rockets
Five Oak Green


Mark Perrin

WKSFL Intermediate Cup




Second Round

Ground



Referee

St John's Yard

v

Charcott or TW Ridgewaye
Hilbert


Paul Terry

WKSFL Junior Cup




First Round Group A

Ground



Referee

Goudhurst United

v

Yalding & Laddingford Chequer Field


Mark Miller




First Round Group B

Ground



Referee

Paddock Wood
v

Ticehurst Village Club Elm Tree


Jerry Annandale
TW Ridgewaye Reserves
v

Brenchley Yew Tree Lane


Paul Farmer

Friendlies









AFC Borough

v

Sedlescombe Rangers
Goldsmiths


TBA
Dunton Green

v

AFC Valour
Dunton Green Rec


TBA
Goudhurst United

v

Yalding & Laddingford
Chequer Field


TBA
Paddock Wood

v

Cassidy's Phoenix
Green Lane


TBA