Cinnamon

West Kent Sunday Football League
Fixtures and Referee Appointments - Sunday 27th October 2019


CLUB CONTACTS AND GROUND LOCATIONS   REFEREE CONTACT DETAILS

All matches kick off at 1030am unless otherwise stated

FIXTURE SECRETARY: IAN SCOTT 01892 862399                   REFEREES SECRETARY: ANDREW NEWMAN 07770 945963


TEXT RESULTS TO : 07770 945963 before 1600hrs RESULTS NORMALLY PUBLISHED HERE 1000am ON MONDAYS


REMINDER - CLOCKS GO BACK AT 2am SO THOSE OF YOU WITH DEVICES THAT DON'T CHANGE AUTOMATICALLY
REMEMBER TO CHANGE THEM BEFORE GOING TO BED

West Kent Sunday Football League Fixtures
Sunday 27th October 2019

Clubs - please always check with the fixtures secretary before telling your players there is no game!
Players - check with your club before assuming there is no game!

Kent Sunday Junior Trophy




Second Round

Ground



Referee

Tonbridge Origin
Jonny Barber (2), Duncan Ibottson,
Harry Bourne (2)

5
v
2
Ashford Cavaliers
Paul Mabb, Ben Harding
Tonbridge Farm.


Callum Moore
TW Ridgewaye Reserves
P
v
P
Singleton Barn
Bayham 1



WKSFL Senior Cup




First Round -

Group Stage -  Group A

Ground



Referee

Armada
0
v
1
Dormansland Rockets
Jamie Ashley
Yew Tree Road


Ricky Riddall
Green Lane
P
v
P
Artois United
Green Lane, Paddock Wood



Insulators P
v
P
Speldhurst Rangers
Memorial Ground, Paddock Wood


WKSFL Senior Cup




First Round -

Group Stage - Group B

Ground



Referee

AFC Valour
Paul Shuffle-Botham
1
v
8
Cassidy's Phoenix
Ben Boodle (3), Rob Harman (2),
Adam Reavely (2), Josh Ennis (pen)

East Peckham


John Maxfield
Petts Wood Old Boys
0
v
5
Royal Oak
Jeff Harrison, Nat Paine,
Dan Gray (2), Michael Collins

Westcombe Park


Mark Perrin

WKSFL Intermediate Cup




Prelim. and First Round

Ground



Referee

(Prelim.) Biggin Hill
P
v
P
Paddock Wood
Biggin Hill Rec



Charcott
Luke Ailles, Jay Pring,
Luke French

3
v
1
TW Ridgewaye
Fabian Kommu
Tonbridge Farm 1015ko


Freddie Young
FC Grinstead
P
v
P
Artois United Reserves
Estcourt, College Lane



WKSFL Junior Cup





First Round - Group Stage

Ground



Referee

Goudhurst United
P
v
P
Brenchley
Chequer Field



Ticehurst Village Club
Darren Nicol, Leon Fisher
2
v
2
Hawkhurst United
scorers unknown
Ticehurst Rec


Nigel Bird
Yalding & Laddingford
Billy Dunn (2), Jacob Lambert
3
v
3
Insulators Reserves
Sam Minter-Friar, Ben Manser,
Ben Obbard

The Kinton's, Yalding


Dan Blades

Division One





Ground



Referee

Simla
Ian Parsons (3), Matt Coleman,
Alex Carey, Matt Crompton
6
v
0
Pembury Sunday
Five Oak Green


Jerry Annandale