Cinnamon

West Kent Sunday Football League
Results - Sunday 14th January 2018


CLUB CONTACTS AND GROUND LOCATIONS   REFEREE CONTACT DETAILS

All matches kick off at 1030am unless otherwise stated

FIXTURE SECRETARY: IAN SCOTT 01892 862399                   REFEREES SECRETARY: ANDREW NEWMAN 07770 945963


TEXT RESULTS TO : 07770 945963 before 1600hrs RESULTS NORMALLY PUBLISHED HERE 1000am ON MONDAYS

West Kent Sunday Football League Fixtures
Sunday 14th January 2018

Clubs - please always check with the fixtures secretary before telling your players there is no game!
Players - check with your club before assuming there is no game!

Kent Sunday Premier Cup





Ground



Referee /Assistants

Artois United
Pete Shaw, Robbie Arthur
2
v
1
Footscray Lions
Tonbridge Farm 1015ko


Leigh Judd Ref
Jack Greener AR
Max Sollis AR
Bradstow Albion
3
v
2
Simla a.e.t
Steve Smith, Matt Coleman
St George's School Westwood Road
Broadstairs


Luke Sidaway Ref
Colin Ansell AR
Leo Goodchild -AR

WKSFL Senior Cup




Group Stage

Ground



Referee

Group 1








Brenchley
Tom Lowe, Dan Connolly
2
v
0
Paddock Wood
Memorial Ground, Brenchely


Alex Conteh

Division One





Ground



Referee

Armada
Harry Tampsett 2, Ben Renshaw, Josh Pepper
4
v
2
Dormansland Rockets
Rich Wetton, Dave Heaton
 Yew Tree Road


Dan Tornbom
Green Lane
Tom Welch
1
v
0
Pembury Sunday Green Lane, Paddock Wood


Gordon Reader
Tonbridge Origin
Myles Lowden 4, Tom Cobb 2, Rory Catt 2, James Jewers
9
v
4
Insulators
Reece Beecroft (3), Cole Walsh
Tonbridge Farm 1015ko


Mark Perrin

Division Two





Ground



Referee

Cassidy's Phoenix
Tom Platts 2, Ben Boodle
3
v
4
Crowborough Town
Luke Leppard 3, Andy Pollard
Bayham


Josh Smith
FC Grinstead
P
v
P
Royal Oak
Turner's Hill


Mark Wilson
Goudhurst United
Will Mantle 3, Dylan Thomas, Stuart Andrews, Josh Cleaver, Luke Young
7
v
2
Tonbridge Invicta
Matt Cunnington 2
Chequer Field


Rowland Bass
Green Street Blues
Ash Birch-Ruffell, James Phillips 2, Jack Edmeads
4
v
2
Langton Green
Sam Grain, Nick Hollyoak
Tintagel Road, Orpington

Mark Miller

Division Three






Ground



Referee

East Grinstead Mavericks
unknown
1
v
1
Tonbridge Casuals
Matt Donnelly
Dormansland


Paul Terry
Insulators Reserves *
v
*
Paddock Wood Reserves Memorial Ground, Paddock Wood



Speldhurst Rangers
James Hughes 3, Ollie Crees

4
v
3
TW Ridgewaye
Thomas Bridges 2, Dan Thomas
Speldhurst Rec


Mick Syrett
Tonbridge United
Amell Maga 2
2
v
4
Tonbridge Origin Reserves
Jonny Barber 2, Will Ashenden, Bobby Brown
Tonbridge Farm 1045ko


Ben Cooper
* match not played. Management Committee Decisions awaited