Cinnamon

West Kent Sunday Football League
Results - Sunday 13th October 2019

West Kent Sunday Football League Fixtures
Sunday 13th October 2019

Clubs - please always check with the fixtures secretary before telling your players there is no game!
Players - check with your club before assuming there is no game!

Kent Sunday Premier Cup




Second Round

Ground



Referee

Barming Youth
3
v
5
Armada
Jack Rusbridge 2, Scott Amos,
Ben Parkin, Ben Renshaw




KCFA
Bromley Green
6
v
2
Simla
Matt Crompton, Clayton Cooper



KCFA
East Malling
1
v
2
Artois United
Jack Funnell, Stefan Draper



KCFA
Green Lane
Tommy Welch 2, Bayley Colbran 2,
Luke Leppard, Scott Moran

6
v
1
Mersham SC
Green Lane,
Paddock Wood


Jerry Annandale

Kent Sunday Junior Cup




Second Round

Ground



Referee

Appledore
P
v
P
Charcott rearranged for next Sunday



KCFA
K Sports Express
8
v
3
Artois United Reserves
Reece Francis, Joe Hares,
Adam Whatman




KCFA
Royal Oak
0
v
3
Horsebox Bar
Hawkenbury


Mark Perrin

Kent Sunday Junior Trophy




Second Round

Ground



Referee

Ashford Cavaliers
P
v

Tonbridge Origin rearranged for Sunday 27th


KCFA

WKSFL Senior Cup




First Round - Group Stage - Group A

Ground



Referee

FC Grinstead
P
v
P
Insulators
Estcourt



Speldhurst Rangers
Ollie Crees
1
v
4
Dormansland Rockets
Ryan Hill 2, Miguel Figuera Dunne,
Ollie Muggeridge

Speldhurst Rec


Dave Gillham

WKSFL Senior Cup




First Round - Group Stage - Group B

Ground



Referee

Biggin Hill
Jack Louziou 2, Own Goal
3
v
7
Cassidy's Phoenix
Rob Harman 3, Ben Boodle 2,
Tom Platts, Josh Ennis

Biggin Hill Rec


Mark Miller
Petts Wood Old Boys
w/o
v

St John's Yard
Westcombe Park



WKSFL Junior Cup


v

First Round - Group Stage

Ground



Referee

Brenchley
P
v
P
Hawkhurst United
Horsmonden



TW Ridgewaye Reserves
Ruben Lopes 2
2
v
6
Ticehurst Village Club
Ben Evans 2, Leon Fisher 2,
Mike Morgan, Raul Rusu

Bayham 1


Ricky Riddall
Insulators Reserves
P
v
P
Goudhurst United
Memorial Ground,
Paddock Wood



Paddock Wood
Simon Hammond 6, Ben Johnson
7
v
2
Yalding & Laddingford
Billy Dunn, Lee Gower
Elm Tree


Leigh Judd

Divisions One, Two and Three









No fixtures scheduled