West Kent Sunday Football League
Results - Sunday 13th September 2020

The matches shown against a BLUE background are the WKSFL Cup matches held over from last season

West Kent Sunday Football League Fixtures
Sunday 13th September 2020

The CUP MATCHES are those carried over from season 2019/ 2020
Clubs - please always check with the fixtures secretary before telling your players there is no game!
Players - check with your club before assuming there is no game!

WKSFL Senior Cup




Second Round

Ground



Referee

Armada
Own Goal, James Donaldson,
Ethan McCreight, Harry Tampsett,
Jack Matthews, Josh Matthews,
Ben Parkin

7
v
2
Royal Oak
scorers unknown
Ridgewaye, Yew Tree Road


Frank Mielack
Simla
Stewart Gostlow, Brad Draper,
Steve Smith 3, Matt Crompton,
Chris Stoate, Ian Parsons

8
v
0
Dormansland Rockets
Five Oak Green


Ricky Riddall

WKSFL Intermediate Cup




Second Round

Ground



Referee

St John's Yard
Reece Horseman 2
2
v
1
Charcott
Ben Ailles
Hilbert Rec


Callum Moore

WKSFL Junior Cup




First Round Group Stage

Ground



Referee

GROUP A    Goudhurst United
Harvey Parks 2
2
v
0
Yalding & Laddingford
Chequer Field


Dave Gillham
GROUP B        Paddock Wood
Alex Emery, Harry Gammer
2
v
1
Ticehurst Village
scorer unknown
Elm Tree Ground, Paddock Wood


Jerry Annandale
TW Ridgewaye Reserves
Jonathan Hughes, Ed Thomas,
Toby Franic

3
v
1
Brenchley
scorer unknown
Ridgewaye, Yew Tree Road


Ben Cooper

Division One





Ground



Referee

Green Lane
Jason Hill, Bayley Colbran
2
v
1
Artois United
scorer unknown
Green Lane, Paddock Wood


Dan Tornbom

Division Two





Ground



Referee

AFC Valour
Connor Robbins 2, Own Goal,
Steve Ednie, Johnny Rougier

5
v
2
Artois United Reserves
scorers unknown
East Peckham Rec


Kerri Blake
Nomads
Nicky Foad, Rhys White 2,
Kieron Bence, Jack Leighton

5
v
4
TW Ridgewaye
Adam Davies-Knight 2, Harry Demmon 2
Nomads FC, Edenbridge


Paul Terry
Pembury Sunday
Scott Moran 2, Tom Price,
Steve Harper, Matt Rice-Tucker,
Robbie Bissett

6
v
0
Cassidy's Phoenix
Woodside Rec


Brian Shelton

Division Three





Ground



Referee

Dunton Green
Rory Ward 2, Patrick Smith,
Henry Smart

4
v
1
Speldhurst Rangers
James Hughes
Dunton Green Rec


Mark Perrin
Sedlescombe Rangers
Josh Pool
1
v
4
AFC Borough
Matt Taylor, Luke Leppard 2, Jake Lorimer
Sedlescombe Rec


Jason Storrie
Tonbridge United
Oliver Howard, Elliott Checkley 2
3
v
3
Insulators Reserves
Jake Freeman, Harry Mascall
Sam Minter- Frier

Tonbridge Farm 1045KO


Nigel Bird