Cinnamon

West Kent Sunday Football League
Results - Sunday 10th November 2019

West Kent Sunday Football League Fixtures
Sunday 10th November2019

Clubs - please always check with the fixtures secretary before telling your players there is no game!
Players - check with your club before assuming there is no game!

Kent Sunday Premier Cup




Third Round

Ground



Referee

Armada
James Donaldson
1
v
4
Bromley Green
Yew Tree Road


Leigh Judd
Artois United
Stefan Draper, Kane Crowhurst,
Peter Shaw, Regan Cork,
Tim Thirlaway

5
v
1
White Horse Maidstone
Tonbridge Farm

Jerry Annandale
Green Lane
Tommy Welch (3), Ben Holder (2)
Johnny Phillips

6
v
3
Stanhope and Beaver Rangers
Green Lane, Paddock Wood

Ricky Riddall

Kent Sunday Junior Cup




Third Round

Ground



Referee

Sutton Valence Athletic
4
v
0
TW Ridgewaye
Sutton Valence Rec


KCFA

Kent Sunday Junior Trophy




Second Round

Ground



Referee

Singleton Barn
w/o
v

TW Ridgewaye Reserves
Spearpoint, The Ridge, Ashford
KO 1105am


KCFA

Kent Sunday Junior Trophy




Third Round

Ground



Referee

Maidstone International
P
v
P
Tonbridge Origin
rescheduled for next week
Chart Sutton Memorial Field


KCFA

WKSFL Intermediate Cup




Preliminary Round

Ground



Referee

Biggin Hill
scorers unknown
4
v
1
Paddock Wood
Matt O'Rourke
Biggin Hill Rec


Mark Perrin

Division One





Ground



Referee

Petts Wood Old Boys
P
v
P
Insulators
Westcombe Park



Simla
Brad Draper (4), Ian Parsons,
Greg Nicholson

6
v
1
Cassidy's Phoenix
Gavin Hawes
Five Oak Green


Frank Meilack
St John's Yard
Dan Hunter (2)
2
v
2
Pembury Sunday
Toby Forward, Luke Packham
Hilbert


Paul Terry

Division Two





Ground



Referee

Artois United Reserves
Adam Whatman (3), Reece Francis,
Tom Stevens, Dan Edmonton

6
v
0
Speldhurst Rangers
Tonbridge Farm


Callum Moore
AFC Valour
Nate Lawrence
1
v
4
Dormansland Rockets
Ollie Muggeridge (2), Martyn Bishop
Rich Wetton
East Peckham (late switch)


Sean Muggeridge
(Dormansland FC)

Division Three





Ground



Referee

Brenchley
P
v
P
Ticehurst Village
Horsmonden



Goudhurst United
John Bilsby
1
v
1
Hawkhurst United
scorer unknown
Chequer Field


Mike Noble
Insulators Reserves
Jake Freeman, Lewis Ott,
James Philpott (2, 1 a pen)

4
v
2
Yalding & Laddingford
Billy Dunn, Lee Gower
Memorial Ground, Paddock Wood


Mark Miller