West Kent Sunday Football League
Results - Sunday 6th September 2020

The cup matches shown against a BLUE background are the WKSFL Cup matches held over from last season

West Kent Sunday Football League Fixtures
Sunday 6th September 2020

The CUP MATCHES are those carried over from season 2019/ 2020
Clubs - please always check with the fixtures secretary before telling your players there is no game!
Players - check with your club before assuming there is no game!

WKSFL Intermediate Cup




First Round

Ground



Referee

TW Ridgwaye
0
v
2
Charcott
Jay Pring, Luke French
Ridgewaye, Yew Tree Road


Dan Tornbom

WKSFL Intermediate Cup




Second Round

Ground



Referee

AFC Valour
Steve Ednie 2, Johnny Connors
3
v
1
Ticehurst Village
unknown
East Peckham Rec


Brian Shelton

WKSFL Junior Cup




First Round Group Stage

Ground



Referee

GROUP A Insulators Reserves
Jake Freeman,Harry Mascall
2
v
3
Yalding & Laddingford
Grant Allen, James Faulkner, Dave Williams
Memorial Ground, Paddock Wood


Kierron Banks
(Insulators FC)
GROUP B         Paddock Wood
Alex Emery 3, Adam French 2,
James McGregor, Simon Hammond

7
v
0
TW Ridgewaye Reserves Elm Tree Ground, Paddock Wood


Dave Gillham

Division One





Ground



Referee

Armada
Ethan McCreight, Dylan Smart
2
v
3
Artois United
Lucas Murrain 3
Ridgewaye, Yew Tree Road


Mark Perrin
Dormansland Rockets
Jamie Ashley (pen), Danny Brazenell
2
v
1
Green Lane
Mike Jessop
Dormansland


Paul Terry
Simla
Ian Parsons, Steve Smith 3
4
v
2
Insulators
Tom Bridger, Kane Ramsell (pen)
Five Oak Green


Dan Blades

Division Two





Ground



Referee

Pembury Sunday
Matt Rice-Tucker, Scott Moran,
Tom Price

3
v
2
Goudhurst United
David Denton 2
Woodside Rec


Jerry Annandale
St John's Yard
Rachid Bouamra, Harry Hickmott
2
v
4
Nomads
Rhys White 3, Kevin Carpenter
Hilbert Rec


Max Sollis

Division Three





Ground



Referee

AFC Borough
Connor Bowesman, Luke Leppard,
Jake Lorimer, Tom Pelling

4
v
1
Tonbridge United
Luke Collett
Goldsmith's


Frank Mielack
Brenchley
David Hartfield, Connor Williams,
Rich Bridger

3
v
1
Speldhurst Rangers
James Hughes
Horsmonden


Ricky Riddall
Sedlescombe Rangers
Alvin Scott 2, Rhys Daniels
3
v
1
Dunton Green
Rory Ward
Sedlescombe Rec


Ben Cooper