Cinnamon

West Kent Sunday Football League
  Results - Sundays 2nd and 9th September 2018

West Kent Sunday Football League Fixtures
Sundays 2nd and 9th September 2018

Clubs - please always check with the fixtures secretary before telling your players there is no game!
Players - check with your club before assuming there is no game!

Sunday 2nd September

Division One





Ground



Referee

Green Lane
Tom Welch, James Knight (pen)
2
v
1
Armada
Harry Tampsett
Green Lane Paddock Wood


Mark Perrin

Division Three





Ground



Referee

Goudhurst Utd
Will Mantle 3, Harvey Parks 3,
Michael Peevor, Ricky Norman

8
v
0
FC Hayward
Chequer Field


Brian Shelton
Ticehurst Village
Joe Drury, Darren Nicol, Rob Guile,
 Hayden Reed,
Jason Marsh, Leon Fisher

6
v
2
Tonbridge Origin
Jonny Barber, Ollie Bettis
Ticehurst Rec


Mick Syrett
Sunday 9th September

Division One





Ground



Referee

Armada
Dan Hickling (2), Harry Tampsett,
Tom Cobb, Ben Parking, own goal

6
v
2
Royal Oak
Ash Bell (2)
Ridgewaye Playing Field, Southborough


Frank Meilack
Paddock Wood
John Bilsby
1
v
3
Green Street Blues
James Philipps, Paul Scott,
Own goal

Elm Tree, Paddock Wood


Mick Syrett
Pembury Sunday
Tom Price (2)
2
v
4
Artois United
Bruce Sands, Dave Ryder,
Stefan Draper (2)

Woodside Rec


Tim Thirlaway
(Artois Utd)
Simla
Ian Parsons (2)
2
v
3
Green Lane
James Knight (pen), Tommy Welch(2)
Five Oak Green


Max Sollis

Division Two





Ground



Referee

Brenchley
Mike Williams (2), David Hartfield,
Michel van Oorschot

4
v
6
St John's Yard
Sean Duncan, Matt Humphrey,
Dan Hunter, James Scott (2),
Joshua Williams

Memorial Ground, Brenchley


Ben Cooper
Cassidy's Phoenix
scorer unknown
1
v
5
Insulators
Own Goal, Ben Manser, Alex Clarke,
Jake Pingault, Martin Page-Mitchell

Bayham 1


Ricky Riddall
Crowborough Town
Dale Ashman (3), Marcus Alexander (2)
5
v
1
Petts Wood OB
scorer unknown
Goldsmith's


Brian Shelton
Dormansland Rockets
Rich Wetton (3), Ross Waghorn
4
v
6
Speldhurst Rangers
Richard Oddy (2), Sam Richardson (2),
Ollie Crees (2)

Dormansland


Paul Terry

Division Three





Ground



Referee

FC Hayward
Troy Chapman
1
v
13
TW Ridgewaye
Adam Davies Knight (3), Ben Adams (3),
Harry Garside (3), Dan Thomas (3)
Ted Thomson

Goldsmiths


Alex Conteh
Goudhurst United
Harvey Parks (2), Michael Peevor
3
v
2
Tonbridge Origin
Ben Holder, Bobby Brown
Chequer Field


Gordon Reader
Insulators Reserves
Mark Whorlow
1
v
1
Tonbridge United
Robert Cooke
Memorial Ground, Paddock Wood


Mark Miller
Yalding & Laddingford
Alex Young-Rogers, Lee Gower,
Charlie Coe, Billy Dunn

4
v
3
Ticehurst Village
Rob Guile, Josh Macnab,
Adam Brotherwood


The Kintons, Yalding.


Mark Perrin